Hogyan kell kifezezni n-t x-szel és a - val? X^n = a


2012. ápr. 23. 00:06
 1/2 bongolo ***** válasza:

n = log(a) / log(x)

ahol a log bármilyen (mondjuk 10-es) alapú logaritmus (mindkét log ugyanolyan alapú azért persze)


Vagy:

n = log_x(a)

ahol log_x az x alapú logaritmus jele akar lenni.

2012. ápr. 23. 00:25
 2/2 anonim ***** válasza:

x^n = a


n = logx(a) (x alapú logaritmus a)

2012. ápr. 23. 00:25