ha az előttem végzők fele mögöttem végzett volna akkor mögöttem ötször anyian lettek volna mint előttem. ha viszont a mögöttem befutók harmada előttem végzett volna akkor 6-tal többen végeztel volna előttem mint mögöttem. hanyresztvevoje volt a versenynek es hanyadik lett jancsee?!!?!!2012. ápr. 16. 18:44
1/2 BKRS válasza:
n resztvevo volt, J pedig k. helyen vegzett.
Elotte k-1 futo vegzett, utana pedig n-k.
Az elso mondat alapjan:
n-k + (k-1)/2 = 5(k-1)/2
n-k = 2(k-1)
A masodik alapjan:
(2/3) * (n-k) + 6 = k-1 + (n-k)/3
A masodik egyenlet alapjan:
(1/3)(n-k) + 6 = k-1
Ezt az 1. egyenletbe helyetesitve:
n-k = 2((1/3)(n-k) + 6)
(1/3)(n-k) = 12
n-k = 36
Ezt visszahelyettesive az 1. egyenletbe
36 = 2(k-1)
k-1 = 18
k=19
n-19=36
n = 55
2/2 A kérdező kommentje:
koszonom jancsee :(
csak amikor kellett volna nem jöttem rá erre az egyszerű sz.rra :((( egybol ugrik 6pont ..es az egyik feladatban nem szamoltam ki egy erteket + Nem vettem azt egy egyenletnel hogy nem lehet nulla.... ajjjjj,,,,,, nem leszek mar otos ev vegen ;|((
2012. ápr. 16. 21:51