Amikor jancsee célba ért a mezei futoversenyen a helyszíni riporter kérdezte tőle hogy hányadik lett? Jancsee igy válaszolt: /

ha az előttem végzők fele mögöttem végzett volna akkor mögöttem ötször anyian lettek volna mint előttem. ha viszont a mögöttem befutók harmada előttem végzett volna akkor 6-tal többen végeztel volna előttem mint mögöttem. hanyresztvevoje volt a versenynek es hanyadik lett jancsee?!!?!!
2012. ápr. 16. 18:44
 1/2 BKRS ***** válasza:

n resztvevo volt, J pedig k. helyen vegzett.

Elotte k-1 futo vegzett, utana pedig n-k.

Az elso mondat alapjan:

n-k + (k-1)/2 = 5(k-1)/2

n-k = 2(k-1)

A masodik alapjan:

(2/3) * (n-k) + 6 = k-1 + (n-k)/3


A masodik egyenlet alapjan:

(1/3)(n-k) + 6 = k-1

Ezt az 1. egyenletbe helyetesitve:


n-k = 2((1/3)(n-k) + 6)

(1/3)(n-k) = 12

n-k = 36

Ezt visszahelyettesive az 1. egyenletbe

36 = 2(k-1)

k-1 = 18

k=19

n-19=36

n = 55

2012. ápr. 16. 20:27
 2/2 A kérdező kommentje:

koszonom jancsee :(

csak amikor kellett volna nem jöttem rá erre az egyszerű sz.rra :((( egybol ugrik 6pont ..es az egyik feladatban nem szamoltam ki egy erteket + Nem vettem azt egy egyenletnel hogy nem lehet nulla.... ajjjjj,,,,,, nem leszek mar otos ev vegen ;|((

2012. ápr. 16. 21:51