Jól számoltam ki a matek feladataimat?


1.A szakasz végpontjának koordinátái:A(-5;1) B(1;6)

a.Határozza meg a szakasz hosszát!

b.Adja meg a szakasz felezőpontjának koordinátáit és írja fel a szakaszfelező merőleges egyenletét!

Nekem a hossza:7,81 lett. A felezőpont (-2;3,5)

2.Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét amely áthalad az A(-2;5) B(7;-10) pontokon!

a.Mekkora az egyenes meredeksége?

b.Mekkora szöget zár be az egyenes az x tengellyel?

Nekem a meredeksége 1 lett,és így 45 fokos szöget zár be.

3.Egy egyenesre illeszkednek-e a P(1;-2) Q(2;3) R(4;8) pontok!

Én ebbe belegabalyodtam,nekem a P és a Q ellenőrzésénél -7 lett az eredmény az R-nél -12.

Ennek az egyenletét így írtam fel: -5*2+1*3=-5x+1y

4.Egy háromszög csúcsainak koordinátái A(6;4) B(2;7) C(-4;-1)

a.Számítsa ki a háromszög kerületét:Ez nem megy,egy kis segítség jól jönne..

Előre is köszi



2012. ápr. 14. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:

hossz, felezőpont OK


Az egyenes egyenlete is kell.

Az nekem 5x+3y=5

Átrendezve: y=-5/3x+5/3

A meredekség -5/3 és nem 1.


tg alfa=5/3 -ból jön ki a bezárt szög.


3.

Fogod bármelyik két pontot a 3-ból. Felírod az egyenletét, utána megnézed, hogy a 3. is rajta van-e


PQ egyenlete:

y=5x-7 (Ezt te is kihoztad)


Megnézem R rajta van-e

Azaz be kell helyettesíteni x=4-et

5*4-7=13


Az egyenes (4,13) ponton megy át, vagyis R nincs rajta.


4. Ennek mennie kéne.

Kerület=3 oldal összege.

1-esben kiszámoltad AB hosszát hiba nélkül.

Most ki kell számolni AB,BC és AC hosszát, majd a 3 számot összeadni.

2012. ápr. 14. 15:06
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most átnézem hogy hol rontottam,Vagyis akkor az egyes feladat jó?
2012. ápr. 14. 15:27
 3/7 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés neked hogy jött ki a 2. feladatnál az eredmény.Igen kell az egyenlet is csak valószínű én nem jól írtam fel :)
2012. ápr. 14. 15:31
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es jó volt


2-es


AB vektor az egyenes irányvektora lesz

AB (9,-15)


Használom az egyenes irányvektoros képletet. irányvektor AB és átmegy A ponton.


-15x-9y=-15*(-2)-9*5

-15x-9y=30-45=-15 (Egyszerűsíthető -3-al)


5x+3y=5 Ez az egyenes egyenlete.

2012. ápr. 14. 17:00
 5/7 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm szépen nekem azért nem jött ki mert én összeadtam.Közben rájöttem hogy egyel még bajom van.Ha tudsz segítesz még ebben?

Adja meg annak az egyenesnek az egyenletét,amely áthalad a P(5;7) ponton és párhuzamos az e:-3x-7y=14 egyenessel! Na lehet ez is rossz lett, nekem:14=7x+(-3)y jött ki.De szerintem nem lett jó,csak nem tudom miért. Több már nem lesz,előre is köszönöm.

2012. ápr. 14. 17:18
 6/7 anonim ***** válasza:

"Adja meg annak az egyenesnek az egyenletét,amely áthalad a P(5;7) ponton és párhuzamos az e:-3x-7y=14 egyenessel! Na lehet ez is rossz lett, nekem:14=7x+(-3)y jött ki.De szerintem nem lett jó,csak nem tudom miért. Több már nem lesz,előre is köszönöm."


Már nem emlékszem, hogy ezt "hivatalosan" hogy kell megoldani.

De rendezzük át a megadott egyenest y-ra

-3x-7y=14

7y=-3x-14

y=-3/7x-2


Van egy olyan képlet a fgv-táblában, hogy

y=m*x+b ahol m meredekség.


Vagyis ennek a függvénynek -3/7 a meredeksége.


Egy olyan függvényt keresünk, aminek ugyanennyi, vagyis az is

y=-3/7*x+b alakú. Egyedül a b-t kell kitalálni.


Átmegy a P(5;7) ponton. Írjuk be az egyenletbe!


7=-3/7*5+b

Vagyis b=7+15/7=49/7+15/7=64/7


Az egyenes egyenlete y=-3/7*x+64/7 Így lehet hagyni, vagy lehet alakítani kicsit.

Beszorzom 7-el

7y=-3x+64

7y+3x=64


A tied nem jó :)

14=7x+(-3)y


Nézzük meg a P(5,7) pontot

7*5-3*7=14 tehát a pont rajta van, de a meredekség

y=7/3*x-14/3 nem stimmel.


Mert te 7/3-os meredekségű egyeneset írtál föl, az eredeti meredeksége meg -3/7 -ed volt.

2012. ápr. 14. 17:31
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, azért így már könnyebb kistabilizálnom a dolgokat.Két napja matekot nyomok,és kezdek kiakadni :) Te amúgy mért vágod ennyire?De köszönöm a segítséget
2012. ápr. 14. 18:02