Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan írjak érvelést erről a...

Hogyan írjak érvelést erről a témáról?

Figyelt kérdés

A feladat:

"Vannak, aik azt vallják, hogy az alapműveletek megtanulásán túl nem kellene bonyolultabb matematikai ismeretekkel traktálni a diákokat. Inkább a nekik jobban tetsző területeken fejleszthetné tudását mindenki akár már felső tagozaton de a gimnáziumban már mindenképpen. Egyetértesz-e ezzell a véleménnyel? Igyekezz változatosan érvelni, példákat is említs!"


Már elkezdeni sem tudom hogyan, legszívesebben a feladatot bevezető szituáció mondatait alkalmanám, de nem lehet.. kérlek, segítsetek!


2012. ápr. 12. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a fő érvem az lenne,hogy az életben soha többet nem lesz alkalmad használni a hétköznapokban, a logaritmusokat,meg tangens tételeket,meg a sok ismeretlenes egyenleteket,nem beszélve a vektorokról meg ehhez hasonlókról-akit meg ez érdekel és használni akarja, az tud ilyen iskolában vagy ilyen szakon továbbtanulni.
2012. ápr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha valaki inkább humán beállítottságú valószínűleg matekra nem lesz szüksége, így neki tényleg elég lenne a négy alapművelet, ellenben egy tizen-akárhány éves gyerekre egy ilyen választást még nem lehet feltétlen rábízni. Ha később úgy döntene, hogy valami más irányban szeretne elhelyezkedni, nagyon le lenne maradva a matekkal.

Másrészt a reál beállítottságú embereknek meg kötelező a matek, mérnököknek, orvosoknak, kutatóknak a matek elengedhetetlen.

Na most szétbontani a a kölköket, hát elég... érdekes lenne. Gyakorlatilag lehetetlen lenne rendesen megszervezni. Főleg hogy, ez magával hozná, hogy nem csak a matekra, hanem minden más tárgyra vonatkoznia kéne. És ha én pl valaki fizikus akarna lenni, az járna fizikára, meg matekra, és lenne heti 10 órája az iskolában. Ami megint csak egy elég vicces helyzet lenne.

Illetve ott van az alapműveltség. Azért irodalomhoz, törihez illik egy keveset konyítani. (mondjuk ez tényleg csak illik) Mondjuk ugyanez igaz a matekra is, azért az alapokkal nem árt tisztában lennie mindenkinek, azon felül is, hogy kettő meg kettő az öt.


Na ez így elég zagyva lett, de azért hátha valami ötletes sikerül kibogarászni belőle.

2012. ápr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

És egyetértesz vele vagy nem?

Legalább ennyit írj, mert ha egyetértesz vele, én meg az ellenkezője mellett kampányolnék, akkor nehezen tudnád utána folytatni további érvekkel.


Amúgy szívesen segítek, csak írd le milyen véleményen vagy erről.

2012. ápr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Húú, eddig nagyon köszönöm, a ti érveitek is már sokat segítenek.

Én alapjáraton egyetértek azzal, hogy ugyebár nem mindenkinek lesz rá szüksége, de szerintem ugyan úgy kéne oktatni mindenkinek, max. kevésbé kéne elvárásnak lennie.

2012. ápr. 12. 14:14
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja meg igen, ami még fontos lenne, hogy ezek alapján kell megírni: [link]
2012. ápr. 12. 14:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!