Egy kör átmérőjének végpontjai: A (4;6) és B (8;0). Írja fel a kör egyenletét!?


2012. ápr. 10. 00:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Az AB szakasz P felezőpontja lesz a kör középpontja, a PA távolságot Pithagorasz tétellel kiszámolod, és az lesz a sugár.
2012. ápr. 10. 02:09
 2/2 anonim válasza:
78%

Ha az átmérő végpontjai vannak megadva, akkor annak a felezőpontja a kör középpontja.


Fab = ((4+8)/2; (6+0)/2) = (6;3) a kör középpontjának koordinátái.


A kör sugara: a Felezőpont és az egyik végpont távolságának hossza:


r = gyök((8-6)^2 + (0-3)^2) = gyök(4 + 9) = 3.6


Ezek alapján a kör egyenlete:


(x-6)^2 + (y-3)^2 = 13

2012. ápr. 10. 09:45