2012. ápr. 10. 00:10
1/2 anonim válasza:
Az AB szakasz P felezőpontja lesz a kör középpontja, a PA távolságot Pithagorasz tétellel kiszámolod, és az lesz a sugár.
2/2 anonim válasza:
Ha az átmérő végpontjai vannak megadva, akkor annak a felezőpontja a kör középpontja.
Fab = ((4+8)/2; (6+0)/2) = (6;3) a kör középpontjának koordinátái.
A kör sugara: a Felezőpont és az egyik végpont távolságának hossza:
r = gyök((8-6)^2 + (0-3)^2) = gyök(4 + 9) = 3.6
Ezek alapján a kör egyenlete:
(x-6)^2 + (y-3)^2 = 13