Hogyan kell ezt kiszámolni? (határérték)


lim((x²-9)/(3-x))

x→3


2012. márc. 24. 20:09
 1/2 anonim ***** válasza:

a számlálót nevezetes azonosság alapján átírod

x^2-9=(x+3)*(x-3)

a nevezőt meg mondjuk -(x-3)-ra

leosztasz -(x-3)-mal:

lim(x->3) -3-x = -6

2012. márc. 24. 20:16
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, erre nem is gondoltam.
2012. márc. 24. 22:36