lim((x²-9)/(3-x))
x→3
2012. márc. 24. 20:09
1/2 anonim válasza:
a számlálót nevezetes azonosság alapján átírod
x^2-9=(x+3)*(x-3)
a nevezőt meg mondjuk -(x-3)-ra
leosztasz -(x-3)-mal:
lim(x->3) -3-x = -6
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, erre nem is gondoltam.
2012. márc. 24. 22:36