Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Légyszíves írnátok nekem az...

Légyszíves írnátok nekem az irodalomból, vagy a mai életből olyan embert, akinek a neve utal a foglalkozására? Pl: Hajas Laci /fodrász/Lehet külföldi is.

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Ludas Matyi.
2012. márc. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kovács, Bíró, Faragó, Szűcs, Ács, Kádár, Sütő/pék/
2012. márc. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
oké, értelek, de te engem nem!tehát, ha Kádár Jánost írok, annak a szakmája is kádár?Na nekem olyan kell, akinek a szakmája ugyanaz, mint a neve!
2012. márc. 21. 19:14
 4/10 anonim ***** válasza:

Én ismerek olyat, hogy Zsíros Erzsébet, és mindig zsíros a haja.

Meg olyat is ismerek, hogy Kövér Gergő, és kövér.

2012. márc. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Uram! Köszi,még ha nem is jó a megoldásod, de legalább nevettem egy jót!
2012. márc. 21. 20:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem akkor. De ismerek Szűcs nevű embert, aki szűcs, ismerek Sütő nevűt, aki cukrász. Ha nem így kell, akkor télleg nem értem...
2012. márc. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor írd le a teljes nevét, mert ha ismert az irodalomból, vagy a tv-ből, akkor ok! Mert ugye Hajas László (fodrászt) mindenki ismeri
2012. márc. 23. 09:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Remélem nem késő még a válaszom.

Nekem Könyves Kálmán jutott az eszembe. Az akkori kor egyik legműveltebb uralkodója volt, nagyfokú műveltség jellemezte.

A műveltség pedig ha úgy vesszük, a könyvekből tanulható, az ő neve pedig Könyves.

2012. márc. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ez nagyon jó válasz
2012. ápr. 1. 10:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Mikszáth Kálmán:Tót atyafiak c. kisregényében szerepel egy nagy selmecbányai kártyás akit anyakönyvileg Uhl Timoteusnak neveztek, de mindenki csak Ultimónak hívta.
2013. ápr. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!