Mennyi idő alatt telik meg a csap alá helyezett 2Dl es pohár?


Csöpikénél csöpög a mosdó csapja meszámolta 1 perc alatt 4 csepp esik le egy csep víz 3mm átmérőjű gömbnek is tekinthető.

B, Hány liter víz csöpög le egy év 365 nap alatt?



2012. márc. 21. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:

V=4*3,14/3*1,5^3= 14,13 mm^3 = 1,413*10^-5 L

2dl= 0,2 L


0,2/1,413*10^-5= 9nap 19óra 54perc 17másodperc


B)

365/9,83=x/0,2

x=7,42 L

2012. márc. 21. 17:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Kiszámolod a gömb térfogatát. Megszorzod 4-gyel, így megkapod, hogy 1 perc alatt hány mm^3-t csöpög. Ezt átváltod dl-be, vagy a dl-t mm^3-be (vagy mindketőtt cm^3-be, vagy amibe akarod). A 2dl értékét elosztod a mm^3 értékével (amit átváltva kaptál), így megkapod, hogy hány perc alatt telik meg. Ezt átválthatod, amibe akarod, órába, másodpercbe, stb.


B) Megvan, hogy egy perc alatt mennyi. Kiszámolod, hogy 365 napban hány perc van. Összeszorzod a kettőt és kész is. :D


Remélem segítettem.

2012. márc. 21. 17:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Megelőztek:)
2012. márc. 21. 17:05