Egy derékszögű háromszög
a oldala 135cm
b oldala 81cm
milyen hosszú a c oldala
és mekkorák a szögei?
2012. márc. 21. 12:27
1/2 anonim válasza:
Feltételezem c oldal az átfogó.
Pitagorasz tétele apapján: c^2=a^2+b^2
c=gyök(135*135+81*81)
c=157,44 cm
Nem tudom hányadik osztály, de használjuk a trigonomegtriát.
sin(alfa)=a/c=135/157,44=0,85747
ebből alfa=59°
béta=180°-90°-59°
béta=31°
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2012. márc. 22. 07:01