Nagyon kellene egy kis segítség. Egy háromszög szögeit kellene kiszámolni?


Egy derékszögű háromszög

a oldala 135cm

b oldala 81cm

milyen hosszú a c oldala

és mekkorák a szögei?


2012. márc. 21. 12:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Feltételezem c oldal az átfogó.

Pitagorasz tétele apapján: c^2=a^2+b^2

c=gyök(135*135+81*81)

c=157,44 cm


Nem tudom hányadik osztály, de használjuk a trigonomegtriát.

sin(alfa)=a/c=135/157,44=0,85747

ebből alfa=59°

béta=180°-90°-59°

béta=31°

2012. márc. 21. 13:24
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2012. márc. 22. 07:01