2012. márc. 20. 21:51
1/5 anonim válasza:
8-nak a 20%-a 2.5(cm)
2 m az 200 cm.
1.nap ugye 8 cm
aztán növeljük a 20%-val, azaz 2.5-tel, tehát
2.nap 10.5 cm
most pedig számold ki a 10.5 cmnek a 20%-át, add hozzá, és így tovább, amíg megnem lesz a 200 cm. váltsd át dm-be. 2m=20 dm.
2/5 A kérdező kommentje:
igen, csak ez egy sorozat szerintem, szóval nem adogathatom csak úgy össze... vagy tévedek és nem sorozat?
2012. márc. 21. 12:26
3/5 anonim válasza:
Igen, sorozat, de az első is azt csinálta.
De ha így szeretnéd:
ez egy mértani sorozat, q=1,2
a1=8
Sn=200<=a1*(q^n-1)/(q-1) (azért kisebb is, mert nem biztos, hogy egészre fog kijönni a megoldás, ekkor felfelé fogunk kerekíteni)
200=8*(1,2^n-1)/(1,2-1)
rendezve: 6=1,2^n
bevezetünk lg-t: lg6=lg1,2^n
alkalmazzuk a logaritmus azonosságait: lg6=n*lg1,2
ebből: n=lg6/lg1,2
Nincs a közelemben számológép, számold ki, és kerekíts felfelé, ha nem egész szám (ami nem valószínű számomra).
Egyébként ezt mi is megoldottuk év elején:D
4/5 anonim válasza:
Mindenhonnan sikeresen lehagytam a relációs jelet, kérlek írd bele majd!
5/5 A kérdező kommentje:
Most már értem, köszönöm! :) Ment a zöld kéz mindenkinek! :))
2012. márc. 21. 19:07