Valaki ki tudja ezt számolni?


Az ABCD deltoid szimm.tengelye az AC átló , ahol A(0,0) C(8,10). A deltoid T=41 egység. az egyik átló az origótól számítva 3:2 arányban osztja a másikat.


A) milyen hosszuak az átlók?

B)Mi az átlók metszéspontjának koordinátái?

C) Határozza meg a hiányzó csúcspontok koordinátáit


2012. márc. 17. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:

a) első átló hossza az ugye az AC távolság:

AC= sqrt(8^2+10^2) = 12,8

másik átló, BD:

T=e*f/2

41=12,8*f/2

6,4=f

2012. márc. 17. 13:16
 2/8 anonim ***** válasza:

b) a szimmetria átlót ugye 3:2 arányban osztja fel a másik átló.


Vagyis: 7,68 és 5,12 részre.

legyen a metszéspont O. Ugye ez a szimm. átlón van rajta.


AO távolság:

sqrt( (x-0)^2+(y-0)^2 ) = 7,68


OC távolsága:

sqrt( (x-8)^2 + (y-10)^2 ) = 5,12


két ismeretlenes egyenletet kell megoldani:


sqrt( (x-0)^2+(y-0)^2 ) = 7,68

x^2+y^2=59

x=sqrt(59-y^2)


sqrt( (x-8)^2 + (y-10)^2 ) = 5,12

(x-8)^2 + (y-10)^2 = 26,2


behelyettesítve:

( sqrt(59-y^2)-8)^2 + (y-10)^2 ) = 26,2

ebből kiszámolod az y-t és visszahelyettesítesz az első egyenletbe, és kiszámolod az x-et.


E kettő lesz a két koordinátája a metszéspontnak.

2012. márc. 17. 13:25
 3/8 A kérdező kommentje:
1 kérdés! mi az a sqrt?
2012. márc. 17. 13:30
 4/8 anonim ***** válasza:

c)

akár fel is rajzolhatod már a deltoidot, és csak leolvasod, vagy ha nem rácspontra esik akkor:


ugye O-tól 3,2 távolságban helyezkednek el a maradék pontok.

és van ugye egy képlet a pont távolsága egyenestől, abba beírod a tudott adatokat, és kiszámolod belőle a hiányzó pontot.


Ezt megtalálod a függvénytáblában, csak bonya lenne leírni, mert összetett eléggé, és nem lehetnek kivenni, hogy van mi

2012. márc. 17. 13:32
 5/8 anonim ***** válasza:
sqrt az a gyök
2012. márc. 17. 13:32
 6/8 TJHooker33 ***** válasza:

A metszéspontot gyanítom az A,C pontokat 3:2 arányba osztó pont koordinátáira vonatkozó képlettel (fvtábla) kéne kiszámolni, miszerint:

x=(nx1+mx2)/(m+n) és y=(ny1+my2)/(m+n), behelyettesítve:(m=3,n=2) x=4.8, y=6

2012. márc. 17. 13:45
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó bejegyzés a C re válasz vagy a B re? és megkérdezhetem melyik az a képlet a fg- táblában? Nekem ilyen fehér szinű van
2012. márc. 17. 19:27
 8/8 TJHooker33 ***** válasza:
a B)re, az átlók metszéspontja. Két pontot m:n arányban osztó pont koordinátája az fvtáblában. Pár éve legalábbis még benne volt, gondolom most is :)
2012. márc. 17. 19:43