2012. márc. 13. 18:10
1/8 anonim válasza:
Ha 60 fokos szögben tartott kötéllel hjúzol egy szánkót előre.
2/8 A kérdező kommentje:
értem, köszi...és ilyenkor miért így kell?
2012. márc. 13. 18:21
3/8 A kérdező kommentje:
jaa azért mert cos60 = 2...
oké, és ha kihúzunk egy rugót miért így számítják? :/
2012. márc. 13. 18:25
4/8 anonim válasza:
Rugó esetén a kihúzáskor az erő változó. Minél jobban kihúzod a rugót, annál nagyobb erő kell a továbbhúzáshoz. Ilyenkor a „végső“ erőnek az értéket veszed (F). Mivelhogy a rugó kihúzásához szükséges erő arányos a kihúzás mértékével, ezért az F/2 lesz az átlagos kihúzási erő, ami azt jelenti, hogy a kihúzáshoz szükséges energia (munka):
W = F/2*s = F(átlagos)*s
F(átlagos) = F/2
5/8 A kérdező kommentje:
áháá, köszönöm :)
2012. márc. 14. 11:11
6/8 anonim válasza:
ezt a cos60 = 2-t ugye nem gondoltad komolyan?
7/8 Palotás Imre válasza:
Te nem ismered a google-t? Meg a wikipédiát, és hasonlókat? Talán innen tájékozódj: [link] (ha már a tankönyvedben nincs használható válasz).
Mellesleg cos(60)=1/2 és nem 2.
8/8 A kérdező kommentje:
igen elírtam bocs tudom h 1 alatti szám ja..
2012. márc. 23. 21:28