Mikor kell úgy számolni a munkát, hogy W = F*s/2?

2012. márc. 13. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha 60 fokos szögben tartott kötéllel hjúzol egy szánkót előre.
2012. márc. 13. 18:18
 2/8 A kérdező kommentje:
értem, köszi...és ilyenkor miért így kell?
2012. márc. 13. 18:21
 3/8 A kérdező kommentje:

jaa azért mert cos60 = 2...

oké, és ha kihúzunk egy rugót miért így számítják? :/

2012. márc. 13. 18:25
 4/8 anonim ***** válasza:

Rugó esetén a kihúzáskor az erő változó. Minél jobban kihúzod a rugót, annál nagyobb erő kell a továbbhúzáshoz. Ilyenkor a „végső“ erőnek az értéket veszed (F). Mivelhogy a rugó kihúzásához szükséges erő arányos a kihúzás mértékével, ezért az F/2 lesz az átlagos kihúzási erő, ami azt jelenti, hogy a kihúzáshoz szükséges energia (munka):


W = F/2*s = F(átlagos)*s


F(átlagos) = F/2

2012. márc. 13. 23:36
 5/8 A kérdező kommentje:
áháá, köszönöm :)
2012. márc. 14. 11:11
 6/8 anonim válasza:
ezt a cos60 = 2-t ugye nem gondoltad komolyan?
2012. márc. 20. 08:04
 7/8 Palotás Imre ***** válasza:

Te nem ismered a google-t? Meg a wikipédiát, és hasonlókat? Talán innen tájékozódj: [link] (ha már a tankönyvedben nincs használható válasz).

Mellesleg cos(60)=1/2 és nem 2.

2012. márc. 20. 10:00
 8/8 A kérdező kommentje:
igen elírtam bocs tudom h 1 alatti szám ja..
2012. márc. 23. 21:28