Egy 4,5 V-os laposelemről szeretnénk egy LED-et meghajtani. Azt tudjuk, hogy a LED-et 5 mA árammal szeretnénk hajtani és azt is, hogy ekkor 1,7 V esik rajta.


Mekkora ellenállást kell a LED-del sorba kapcsolni?



2012. márc. 12. 19:42
 1/1 BKRS ***** válasza:

Az ellenallason 4.5-1.7V = 2,8V esik

az atfolyo aramerosseg 5mA


R=U/I = 2,8V/ 0,005A= 560 Ohm

2012. márc. 12. 19:45