Egy 4,5 V-os laposelemről szeretnénk egy LED-et meghajtani. Azt tudjuk, hogy a LED-et 5 mA árammal szeretnénk hajtani és azt is, hogy ekkor 1,7 V esik rajta.
Mekkora ellenállást kell a LED-del sorba kapcsolni?
2012. márc. 12. 19:42
1/1 BKRS válasza:
Az ellenallason 4.5-1.7V = 2,8V esik
az atfolyo aramerosseg 5mA
R=U/I = 2,8V/ 0,005A= 560 Ohm