Sziasztok. Matek feladatokban kellene segítség. 18 feladatot kaptunk, ebből 4-et nem tudok. Megoldanátok nekem? Légyszíves azt is írjátok le, hogyan számoltátok ki.


3 kg mandarin ára megegyezik 4 kg banán árával, és 5 kg banán ára ugyanannyi, mint 6kg narancsé. 1 kg mandarin

árán hány kg narancsot vehetnénk?


Döme az elmúlt tanévben 10 röpdolgozatot írt matematikából, rendre az alábbi jegyekkel:

4;?;3;5;?;4;2;4;?;5

Nem emlékezett a második, ötödik és kilencedik röpdolgozata jegyére. Hány lehetséges számtízest alkothatnak a megírás sorrendjében a röpdolgozatok jegyei, ha arra pontosan emlékezett Döme, hogy a tíz jegy átlaga 3,6 volt?


Egy egyenlő szárú háromszög belső szöge egyenlő két külső szögének a különbségével. Hány fokosak a háromszög szögei?


Ági édesanyja és édesapja különböző korúak, de ugyanazon a napon van a születésnapjuk. Mikor az apa olyan idős volt, mint az anya most, akkor az anya életkora fele volt az apa életkorának. Mikor az anya annyi éves lesz, mint az apa most, akkor kettejük életkorának az össezege 119 lesz. Hány évesek most?


2012. márc. 12. 18:42
 1/4 anonim válasza:

M:Mandarin

B:banán

N:Narancs

3M=4B --> B=3/4M

6B=6N --> B=6/5N


3/4M=6/5N

15M=24N

M=24/15N

M=1,6N

1kg mandarin árán 1,6kg narancsot lehet venni.

2012. márc. 12. 20:40
 2/4 anonim válasza:

4+3+5+4+2+4+5=27

(27+x+x+x)/10=3,6

27+x+x+x=36

x+x+x=9

X lehet:

1;3;5

1;4;4

2;3;4

2;2;5

3;3;3

5 alkotható

Több variáció nem jut az eszembe!

2012. márc. 12. 20:49
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. márc. 12. 21:01
 4/4 anonim ***** válasza:
18 feladat mi a fene? Hova jársz?
2012. márc. 12. 21:37