Néhány áru idei és tavalyi árának aránya 11:10

Mennyibe kerül idén az az áru, ami tavaly 2200ft volt?

Mennyibe került tavaly az áru, ha most 2200Ft?


Hogy kell kiszámolni? Nem igazán értem...

Az elsőnek 2420 a megoldása?



2012. márc. 12. 13:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Idei ár: x

Tavalyi ár: y = 2200 Ft


x:y = 11:10


x:2200 = 11:10


x/2200 = 11/10 /*2200


x = 11*2200/10 = 2420 Ft az az áru idén, ami tavaly 2200 Ft-ba került

_______________


Idei ár: x = 2200 Ft

Tavalyi ár: y


x:y = 11:10


2200:y = 11:10


2200/y = 11/10 /y*10


22000 = 11*y


y = 22000/11 = 2000 Ft-ba került tavaly az az áru, ami idén 2200 Ft-ba kerül

2012. márc. 12. 14:38