Néhány áru idei és tavalyi árának aránya 11:10
Mennyibe kerül idén az az áru, ami tavaly 2200ft volt?
Mennyibe került tavaly az áru, ha most 2200Ft?
Hogy kell kiszámolni? Nem igazán értem...
Az elsőnek 2420 a megoldása?
2012. márc. 12. 13:42
1/1 anonim válasza:
Idei ár: x
Tavalyi ár: y = 2200 Ft
x:y = 11:10
x:2200 = 11:10
x/2200 = 11/10 /*2200
x = 11*2200/10 = 2420 Ft az az áru idén, ami tavaly 2200 Ft-ba került
_______________
Idei ár: x = 2200 Ft
Tavalyi ár: y
x:y = 11:10
2200:y = 11:10
2200/y = 11/10 /y*10
22000 = 11*y
y = 22000/11 = 2000 Ft-ba került tavaly az az áru, ami idén 2200 Ft-ba kerül