2012. márc. 6. 15:22
1/2 anonim válasza:
3x:5x
(3x+10):(5x+10)=7x:10x
30x^2+100x=35x^2+70x
0=5x^2-30x
megoldóképlettel a két gyök: 0 és 6
Ebből ugye akkor 3*6=18éves az egyik a másik pedig 5*6=30 éves
2/2 anonim válasza:
Nem feltételen kell másodfokú egyenlet.
Legyen a két kor
a és b
akkor most
a/b = 3/5
10 év múlva
(a + 10)/(b + 10) = 7/10
A törteket eltüntetve
5a = 3b
10(a + 10) = 7(b + 10)
rendezve
5a - 3b = 0
10a - 7b = -30
Az első kétszereséből kivonva a másodikat
b = 30
=====
Az első egyenletből
a = 3*30/5
a = 18
=====