Fizika, nem értem, valaki fel tudna világosítani : ) (9. osztályos)?


Mindig a h*lye voltam fizikából meg egyéb hasonló tantárgyból :D


Kép, hogy hogyan néz ki a feladat:


[link]



nem valami Picasso de remélem ki jöttök belőle



2012. febr. 29. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Jó lenne a kérdést is tudni, és szerintem a 0,14 az a csúszási súrlódási együttható.
2012. febr. 29. 15:11
 2/9 A kérdező kommentje:

igen :D


elnézést mennyi a


a=?

s=?

t=?

2012. febr. 29. 15:13
 3/9 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy a testre egy súrlódási erő hat, ami fékezi a vízszintes mozgását. Ez az erő két felület között hat, és függ:

- az összenyomó erőtől, és

- a felületekre jellemző értéktől.

Ez a jellemző a q (mű), ami nem erő, vigyázat!

A súrlódási erő:

Fsur = Fny * q

A nyomóerő (Fny):

Fny = m*g

vagyis a saját súlya.

Tehát ami fékezi a mozgást, a (mozgási) surlódási erő:

Fsur = m * g * q


Innen pedig van egy kezdősebességed és egy erőd, ebből sokmindent ki lehet számolni, ezek szerintem benne vannak a tankönyvben. :)

2012. febr. 29. 15:16
 4/9 A kérdező kommentje:

prizma könyvek.. elég értelmetlenül vannak benne összeszedve még a tanár sem azt a könyvet használja amit velünk megrendeltettek ( fél éve.. vagyis sosem sem kellet vinni órára..) és hát a tanár nem a legjobban tudja elmagyarázni ....

Köszönöm a magyarázatot :)

2012. febr. 29. 15:21
 5/9 A kérdező kommentje:
fsúrlódás = 21 :) öhh kaphatnék még egy kis meglökést :)?
2012. febr. 29. 15:33
 6/9 anonim ***** válasza:

F*t=(m*Δv), ebből t=(m*Δv)/F=(m*Δv)/(q*m*g)=Δv/(q*g)=20/(0,14*9,81)=14,56 s

a=v/t=20/14,56=1,3734 m/s^2

s=a/2*t^2=145,58 m


Vagy máshogy is meg lehet oldani:


a=F/m=(q*m*g)/m=q*g=1,3734 m/s^2

t=v/a=20/1,3734=14,56 s

s=a/2*t^2=145,58 m


Az m-et egyikben sem kellett felhasználni, feleslegesen van megadva.

2012. febr. 29. 15:38
 7/9 anonim ***** válasza:
amúgy csak a képletekbe kéne behelyetesíteni
2012. febr. 29. 15:55
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


utolsó kérdés :) leírná valaki azt a pár képletet


Egy átlagos fizika óra :

Bejön a tanár felír egy feladatott kihív feleltetni egy diákot .. ez 20 perc a másik 20 percbe saját maga (!!!!) megold egy feladatott (közben nem magyaráz semmit) a maradék 5 perc egy házit felír amit sosem ellenőrzünk

2012. febr. 29. 16:03
 9/9 anonim ***** válasza:

A 15:38-as válaszoló leírt egy csomót.

De 15:16-kor én is írtam párat, ami kellhet.

2012. febr. 29. 16:07