Help! Valaki tuna nekem mesélni egy könyvről amit elolvasott és nagyon tetszet neki mert én nem olvasok túl és a házim az lenne hogy meséljek a kedvenc könyvemről németül?

Figyelt kérdés

Mi a címe? Ki írta? Milyen nemzetiségű? Krimi triller stb?

pár mondat a történetérő.

Köszönöm.


2012. febr. 27. 16:21
 1/1 anonim válasza:

fiú vagy vagy lány?

ha lány akkor: Mary Hooper Édességek kicsiny boltja. Mary angol szármozású nő. A történet lényege, hogy egy kis vidéki lány (Hannah) elmegy Londonba a nővéréhez szerencsét próbálni, és segétkezik a nővére boltjánál ahol az akkori édeségeket árulták. Közben megismerkedik a patikus segitőjével (Tommal) és egymásba szertnek csak kitör az akkori (1665-ös) londoni pestisjárvány, így elszakadnak egymástól. utána több oldalon át a pestis szőrnyűségeiről ír majd az a vége hogy Hannah barátnőjének (abby) a "munkahelyén" (ahol szólgálólányként dolgozott) mindenki elkapta a kórt csak az újszülött nemesi baba nem és a történet végén ezt babát megmentve a nemes család engedélyével Hannah, nővére Sarah és a kis Grace megmenekülnek/elmenekülnek. a folytatása a Szirmok a hamuban. (ha kérdeznek a folytatásról anyi a lényeg hogy hannah visszamegy a járvány lejárta után a húgával és újrakezdenek mindent, csak éppen kitör az 1666-os londoni tűzvész. végén minden oké lesz és Tomra is látalál majd öszzejönnek salalalala)

ha fiú vagy akkor nem tudok segíteni mert csak romantikusos könyveke olvastam, de szerintem ez is megtesi mert nem igazán a szerelmen van a hangsúly . amúgy ez a könyv több fennmaradt jegyzet és megmaradt naplórészletből lett összeállítva és a könyv végén vannak ezekből részletek illeteve akkori édességek receptje

bocsi

2012. febr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!