Mit értünk elektromos munkán és mi a mértékegysége?

Segítsen nekem légyszíves valaki mert nem találom sem a könyvemben sem a füzetemben!

2012. febr. 23. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

az áramforrás valamilyen energia felhasználásával elektromos töltéseket választ szét, elektromos mezőt hoz létre. az elektromos mező mozgatja a fogyasztóban lévő elektronokat a fémrács akadályozó hatásával szemben. az elektronok a mezőtől kapott energiát a fémrács ionjaival való ütközés során leadják a fogyasztónak, növelik annak belső energiáját. a felmelegedett fogyasztó hőt ad le a hidegebb környezetének.


Ha a fogyasztókon U a feszültség, és Q az átáramló töltés, akkor a feszültség definíciója alapján az elektromos mező munkája (W): U*Q

A töltésmennyiséget az áramerősséggel (I) és az idővel (t) kifejezve:

Q=I*t


ez alapján az elektromos mező által a fogyasztón végzett munka, vagy rövidebb szóhasználattal az elektromos munka:


W=U*I*t


A W elektromos munka SI-mértékegysége: 1J = 1 volt * amper * szekundum


A teljesítmény értelmezése szerint P=W/t

Elektromos teljesítmény: (U*I*t)/t

P=U*I.

2012. febr. 23. 20:05
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2012. febr. 26. 14:00