1/2 (x+7) -1/3 (2x-4) =1 Vki kitudja számolni?

és ezt is? 4/5(3x+4)-1/2(7x+1)=-2
2012. febr. 19. 09:20
 1/9 anonim válasza:
én ki tudom mindkettőt.
2012. febr. 19. 09:43
 2/9 A kérdező kommentje:
Leírnád nekem?
2012. febr. 19. 09:57
 3/9 anonim válasza:

[link]


hátha ez segít :)

2012. febr. 19. 11:09
 4/9 anonim válasza:
az elsőnél szorozd be mindkét oldalt 6-tal, a másodiknál 10-zel. Ennyi segítséggel meg tudod oldani.
2012. febr. 19. 12:23
 5/9 A kérdező kommentje:
hát nem igen... azért kértem h írja le vki nekem h megtudjam érteni
2012. febr. 19. 14:09
 6/9 anonim válasza:

1/2 (x+7) -1/3 (2x-4) =1 /*6

3(x+7) -2(2x-4) =6

3x+21-4x+8=6

-x=-23

x=23


Innen már megy a másik is ugye?

2012. febr. 19. 15:12
 7/9 anonim ***** válasza:

4/5(3x+4)-1/2(7x+1)=-2


Az a lényege, hogy egyik oldalon a x-ek a másikon szám legyen. Hát először a 4/5-öt és -1/2-öt kellene a jobb oldalra vinni. A közös nevezőjük a 10. Akkor szorozzuk meg mindkét oldalt 10-el


4/5(3x+4)-1/2(7x+1)=-2 /*10


Ugye a 4/5 *10-el az 40/5 ami ugye egyenlő 8-al.

A -1/2*10-el az -10/2 ami egyenlő -5el.

Jobb oldalon a -2*10=-20

Nos így néz ki:


8(3x+4)-5(7x+1)=-20


Most nyissuk meg a zárójelet. Ugye ha előtte van egy szorzás, akkor a zárójelbe levő összes tagot be kell szorozni. Nézd meg alaposan!


24x+32-35x-5=-20


Bal oldalon a x-eket össze tudjuk vonni 24x-35x=-11x

Tehát


-11x+32-5=-20


Bal oldalon a 32-5= 27

Tehát


-11x+27=20


Vigyük az x-et jobb oldalra, hogy pozitív legyen. Tehát +11x mindkét oldalon.

Ime:


27=20+11x /elveszünk 20-at


7=11x /osztva 11-el


7/11=x

vagy x=7/11



BIZTONSÁG KEDVÉÉRT ELLENŐRIZD!!!!



Ellenőrzéskét behelyettesítünk ide egyszerűbb ahol bontottuk a zárójelet:


8(3x+4)-5(7x+1)=-20

8(3*7/11+4)-5(7*7/11+1)=-20

8(21/11+4)-5(49/11+1)= 20


Most közös nevezőt kell csinálni itt (21/11+4) és itt 49/11+1) hogy össze tudd adni.


Az gondolom már megy.... szóval innen le tudod ellenőrizni.

2012. febr. 22. 12:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem ellenőriztem. ELLENŐRIZD!!! A logikát pedig mindig kövesd!
2012. febr. 22. 12:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt eltoltam fenn.

-11x+27=20


nem 20, hanem -20

És akkor


-11x+27=-20 /+11x

27=11x-20 /+20

47=11x /osztva 11

x= 47/11


no mindegy! azért kell az ellenőrzés, meg most én elkapkodtam. Bocsi a hibáért.

2012. febr. 22. 12:16