Lajos15 kérdése:

Egy D rugóállandójú rugót két egyenlő részre vágtak. Mennyi lesz a két rugódarab rugóállandója külön-külön? Mennyi lesz annak a rugónak a rugóállandója, amit úgy kapunk, hogy az előbbi két rugódarabot párhuzamosan tartjuk, és végeit összeerősitjük?


2012. febr. 12. 11:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Az eredeti rugó direkciós ereje egyenlő a két sorba kapcsolt rugódarab direkciós erejével:


1/D = 1/D1 + 1/D2


Mivel ebben az esetben D1 = D2, ezért ha behelyettesítünk, láthatjuk, hogy 2D lesz a két rugódarab direkciós ereje külön-külön.


Két párhuzamosan kapcsolt rugó direkciós ereje a következőképpen írható fel:

D = D1 + D2


Mivel esetünkben D1=D2, ezért a két párhuzamosan kapcsolt rugó direkciós ereje 4D lesz.

2012. febr. 12. 22:11