2012. febr. 12. 11:06
1/1 anonim válasza:
Az eredeti rugó direkciós ereje egyenlő a két sorba kapcsolt rugódarab direkciós erejével:
1/D = 1/D1 + 1/D2
Mivel ebben az esetben D1 = D2, ezért ha behelyettesítünk, láthatjuk, hogy 2D lesz a két rugódarab direkciós ereje külön-külön.
Két párhuzamosan kapcsolt rugó direkciós ereje a következőképpen írható fel:
D = D1 + D2
Mivel esetünkben D1=D2, ezért a két párhuzamosan kapcsolt rugó direkciós ereje 4D lesz.