Egy húr a körvonalat két ívre bontja, melyek aránya 7:11. Mekkora kerületi szög tartozik a rövidebb ívhez?

Köszönöm a segítséget. :)
2012. febr. 1. 16:34
 1/2 Kinga néni ***** válasza:

a/b=A/B


a,b az ívek, A, B a középponti szögek


a/b=7/11 =› A/B=7/11 és

A+B=360


A=140

B=220


jön ki. a kerületi szög pedig fele a középpontinak=› 70 foktartozik a rövidebb ívhez

2012. febr. 1. 16:55
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2012. febr. 1. 17:12