Köszönöm a segítséget. :)2012. febr. 1. 16:34
1/2 Kinga néni válasza:
a/b=A/B
a,b az ívek, A, B a középponti szögek
a/b=7/11 =› A/B=7/11 és
A+B=360
A=140
B=220
jön ki. a kerületi szög pedig fele a középpontinak=› 70 foktartozik a rövidebb ívhez
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2012. febr. 1. 17:12