2012. jan. 31. 19:50
1/3 anonim válasza:
inkább foglalkozz olyannal, aminek köze van az élethez!
2/3 anonim válasza:
1. kommentelő!Igenis van,akinek ez az élete,a kedvenc tantárgya,és szinte az egyetlen érdeklődési köre!Mert te egy sima W=Q.U képletet nem tudsz felírni,igenis fontos a fizika.Sajnálom,hogy annyira sem vagy intelligens,hogy felfogd,pl. a villámhárító fizikai elven működik és életeket ment.
r=2m
Q1=2*10^-3 C
Q2=-5*10^-4 C
k=9*10^9 N*m/C^2
F=?
---------------------------
F=Q1.Q2/r^2.k=(2*10^-3 C)*(-5*10^-4)C/2m*9*10^9 N*m/C^2=-45*10^10 N/C^2=-45*10^10 J
Ebben mi volt a nehéz?? Egyébként a képlet helyes,de azért számold át-nem vagyok egy matekzseni,lehet,hogy elnéztem.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2012. febr. 1. 09:47