Két ponttöltés egymástól 2 m távolságra helyezkedik el, az egyik töltése +2*10^-3 C a másiké -5*10^-4 C, k=9*10^9 N*m/C^2. Hogyan határozzuk meg a ponttöltések között ható erő nagyságát?

2012. jan. 31. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
inkább foglalkozz olyannal, aminek köze van az élethez!
2012. jan. 31. 19:53
 2/3 anonim ***** válasza:

1. kommentelő!Igenis van,akinek ez az élete,a kedvenc tantárgya,és szinte az egyetlen érdeklődési köre!Mert te egy sima W=Q.U képletet nem tudsz felírni,igenis fontos a fizika.Sajnálom,hogy annyira sem vagy intelligens,hogy felfogd,pl. a villámhárító fizikai elven működik és életeket ment.


r=2m

Q1=2*10^-3 C

Q2=-5*10^-4 C

k=9*10^9 N*m/C^2

F=?

---------------------------

F=Q1.Q2/r^2.k=(2*10^-3 C)*(-5*10^-4)C/2m*9*10^9 N*m/C^2=-45*10^10 N/C^2=-45*10^10 J


Ebben mi volt a nehéz?? Egyébként a képlet helyes,de azért számold át-nem vagyok egy matekzseni,lehet,hogy elnéztem.

2012. jan. 31. 20:10
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2012. febr. 1. 09:47