Segítenél? F (y) = (5-2^ (-y) )


Ugye ennél ezt a formulát kell használni: a^x=a^x*lna


Ez így jó?


f'(y)=-2^(-y)*ln(-2)


2012. jan. 22. 09:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy deriválásról van szó. Javaslom, hogy ne spórolj a billentyűkkel. A képlet így néz ki:

(a^x)'=a^x*lna


A megoldásod nem jó. Egyfelől az ln(-2)-nek nincs értelme a valós számokon, másfelől az F(y) függvény definíciójában nem a (-2)-t, hanem a 2-t hatványozod (a -2 alapú hatvány egyébként szintén nem valós függvény, csak egész kitevővel van valós értéke). a 2-es előtti mínusz jel az egész hatványkifejezésre vonatkozik.


f(y)=F'(y)= ln(2) * 2^(-y)


Ha nem tiszta, de fontos, hogy megértsd, akkor javaslom, keress egy magántanárt legalább néhány alkalomra.

2012. jan. 22. 11:44