Nem tanultam már elég régóta fizikát, így nem tudok az öcsémnek segíteni.

A feladat:

R1=5 Ohm

R2=20 Ohm

U=60 V

2 fogyasztó soros kapcsolása esetén mennyi:

I1, I2, I, U1, U2, P1, P2, Pössz, R ??

Jól jönne, ha levezetést is írnátok. Köszönöm az öcsém nevében is!!! :)


2012. jan. 17. 17:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Soros kapcsolás esetén:

R1+R2=Re

Re=25Ohm

U=60V

I=U/R

I=2,4A

I1=I2=2,4A (mivel I1=I2=I)


U1=R1*I=5*2,4=12V

U2=R2*I=20*2,4=48V


P1=U1*I=28,8

P2=U2*I=115,2

2012. jan. 17. 17:50