Hogyan kéne megoldani ezt a feladatot vállalkozás tanból?


Van egy szolárium szalonunk amiben 5 ágyunk van. Minden nap(vasárnapon kívűl)10 órát tartunk nyitva és minden óráért ( amit a szolárium ágyban töltünk) 5$-t kérünk.

Van egy alkalmazottunk akinek 300$ a fizetése hetente, ezenkívűl 100$ a terembér és 300$ az ágyak karbantartása.

Az egyik kérelem: megbecsűlni az egy hónapi profitját a szalonnak a jövedelmek és költségek alapján.


Naaaagyon szépen megköszönnénk ha értelmes és segítő válaszok is érkeznének.:)



2012. jan. 14. 13:54
 1/1 gatto44 válasza:

Bevétel: 5 ágy x 10 ora x 30-4=26 nap (atl 30 nap / ho - 4 vasarnap) x 5$ = 6,500 $ / ho MAXIMUM!

Koltsegek: 300 $ fizetes + 100 $ terem + 300 $ karbantartas = 700 $ / het, vagyis 2,800 $ / ho.

Profit maximum: 6,500-2,800= 3,700 $, de ilyen nincs! meg kene hataroznod egy realis kapacitaskihasznalast pl. 50%?, akkor a 10 ora helyere behelyettesited az 5 orat, igy 3,250 - 2,800 = 450 havi profit.

2012. jan. 15. 13:45