Kémia házi, egy kis segítségre lenne szükségem (? ) -nehéz


4,00g tömegű porkeverék 25,0 tömeg% kalcium-karbonátot tartalmaz az elemi kalcium mellett. A keverék 1,23 g/cm^3 sűrűségű,31,0 tömeg% kénsavoldatban sztöchio-metrikus arányban feloldjuk.


- reakcióegyenlet


-Mekkora a térfogatú standállapotú (25 °C; 0,1 MPa) gáz keletkezett folyamat során?


-Mekkora térfogatú kénsavoldatban oldottuk a porkeveréket?


2012. jan. 4. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:

- reakcióegyenlet:


húha


-Mekkora a térfogatú standállapotú (25 °C; 0,1 MPa) gáz keletkezett folyamat során?


térfogat > egérpuki


-Mekkora térfogatú kénsavoldatban oldottuk a porkeveréket?


természetesen a sztöchio-metrikus arány tekintetében a sztöchio-metrikus mennyiséget

2012. jan. 4. 23:56
 2/8 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki,aki levezetné nekem ,hogy megértsem is?kösz.
2012. jan. 5. 00:05
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát reakcióegyenlet a H2SO4 + CaCO3 -> CaSO4 + H2O + CO2,nem?
2012. jan. 5. 00:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Drága barátom, hány helyre írtad ki ezt a kérdést? Itt a válasz:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2012. jan. 5. 00:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Már rég megkaphattad volna a választ, ha az előző helyen is megnézed.
2012. jan. 5. 00:47
 6/8 A kérdező kommentje:
nem én írtam azt,de kösz
2012. jan. 5. 00:55
 7/8 anonim ***** válasza:

40,08 g Ca-t felold ... .... 98,07948 g kénsav

3 g Ca-t felold ... ... x g kénsav


x = 3*98,07948/40,08 = 7,341278 g kénsav


100,0869 g CaCO₃-t felold ... ... 98,07948 g kénsav

1 g CaCO₃-t felold ... ... x g kénsav


x = 1*98,07948/100,0869 = 0,979943 g kénsav


Az összes kénsav, ami a rekciókban elhasználódott:


7,341278 + 0,979943 = 8,321221 g


m = V*ρ*%(m/m)/100


8,321221 = V*1,23*31,0/100


V = m/(ρ*%(m/m)) *100


V = 8,321221/(1,23*31,0)*100 = 21,8232 cm³

2012. jan. 5. 01:09
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor még 1szer.
2012. jan. 5. 01:21