Van pár dolog de nem biztos hogy jól gondolom. Kérem aki tud segítsen! Fizika?


Határozzuk meg az elektromos mező térerősségének nagyságát és irányát abban a pontban,amelyben a mező 2*10^-7 C töltésű részecskére 3*10^-4 N erőt fejt ki függőlegesen lefelé!


Nos azt az előző órákból tudom hogy [E] = 1 N/C = 1V/m

E = F/q = K*Q/r2


De nem tudom hogy mit hova kellene beírni mert nincs egy ép kéz feladat ami alapján elindulhatok,ezért kérem aki segít az vezesse le nekem. Köszönöm előre is!


2012. jan. 4. 18:03
 1/2 bongolo ***** válasza:
Csak az a képlet kell, hogy E=F/Q. Most Q=2·10^(-7) C, F=3·10^(-4) N, tehát az elektromos térerősség E=1500 V/m
2012. jan. 5. 00:50
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :-)
2012. jan. 5. 15:18