Hányszor annyi háromjegyű páros szám van,mint kétjegyű hárommal osztható szám?2012. jan. 1. 10:39
1/5 anonim válasza:
a(n) = a1 + (n - 1) d
999 = 100 + (n - 1) 1
899 = n - 1
900 = n
a(n) = a1 + (n - 1) d
99 = 12 + (n - 1) 3
87 = (n - 1) 3
29 = n - 1
30 = n
900 ÷ 30 = 30
2/5 A kérdező kommentje:
köszi!!:)
2012. jan. 1. 12:15
3/5 anonim válasza:
a háromjegyűeknek párosnak kell lennie :)
csak annyit kell rajta változtatni, h an=998 és a differencia pedig 2.
Vagy így is kiszámolhatod:
az első helyre behelyettesíthetünk 9 számot (0-val nem kezdődhet), második helyre 10-et (ismétlődhetnek a számjegyek, és ide már jöhet a 0 is) a harmadik helyre pedig 5 számjegyet helyettesíthetünk (0,2,4,6,8)
_ _ _
9*10*5 = 450
450 ilyen szám van
450/3=15
Remélem tudtam segíteni :))
4/5 anonim válasza:
Ajj, h. mindig elrontok vmi apróságot :@ De legalább az ötlet nem volt rossz.
5/5 anonim válasza:
Ez csak apró hiba, hidd el, velem is gyakran előfordul :))