Egy matek példát kéne megoldanom de nem megy?!

Hányszor annyi háromjegyű páros szám van,mint kétjegyű hárommal osztható szám?
2012. jan. 1. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:

a(n) = a1 + (n - 1) d

999 = 100 + (n - 1) 1

899 = n - 1

900 = n


a(n) = a1 + (n - 1) d

99 = 12 + (n - 1) 3

87 = (n - 1) 3

29 = n - 1

30 = n


900 ÷ 30 = 30

2012. jan. 1. 11:52
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi!!:)
2012. jan. 1. 12:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

a háromjegyűeknek párosnak kell lennie :)

csak annyit kell rajta változtatni, h an=998 és a differencia pedig 2.

Vagy így is kiszámolhatod:

az első helyre behelyettesíthetünk 9 számot (0-val nem kezdődhet), második helyre 10-et (ismétlődhetnek a számjegyek, és ide már jöhet a 0 is) a harmadik helyre pedig 5 számjegyet helyettesíthetünk (0,2,4,6,8)

_ _ _

9*10*5 = 450

450 ilyen szám van


450/3=15


Remélem tudtam segíteni :))

2012. jan. 1. 12:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Ajj, h. mindig elrontok vmi apróságot :@ De legalább az ötlet nem volt rossz.
2012. jan. 1. 17:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez csak apró hiba, hidd el, velem is gyakran előfordul :))
2012. jan. 1. 23:23