Gyakorlati feladat két sör árával kapcsolatban. Ötletek?


Bemész egy boltba és 2 sör közül választhatsz:

1. 5% alkoholtartalmú és 0.5 literes,

2. 4% alkoholtartalmú és 0.44 literes,

Hány százalékkal van kevesebb a második típusú sörben?

(A két sör márkája, fajtája - a térfogatot és alkoholtartalmat kivéve - ugyanaz. :)


2011. dec. 27. 21:46
 1/5 vurugya béla ***** válasza:

A kérdés így lenne érthető:

Hány százalékkal van kevesebb ALKOHOL a második típusú

sörben?


Válasz: (0,04*0,44)/(0,05*0,5)=0,704, azaz az elsőhöz képest 29,6%-kal van kevesebb alkohol a másodikban.

2011. dec. 28. 01:12
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

0,5 liter sörben van x liternyi alkohol.

100 liter sörben van 5 liternyi alkohol.

Egyenes arányosság: x=0,025 l alkohol. -> 70,4 %


0,44 liter sörben van y liternyi alkohol.

100 liter sörben van 4 liternyi alkohol.

Egyenes arányosság: y=0,0176 l alkohol. -> 29,6%


0,0176/0,025=0,704*100=70,4 % => X

100-70,4=29,6% => Y


70,4-29,6=40,8%-al van kevesebb.

2011. dec. 28. 03:44
 3/5 vurugya béla ***** válasza:

Vigyázz, az előző (második) válasz hibás!


Kiszámolja, hogy a kisebb mennyiség hány%-a egy nagyobbnak, utána kivonja 100%-ból a kapott értéket, akkor azt kapja meg, hogy hány %-kal kevesebb a kisebb mennyiség a nagyobbnál (ez lenne a helyes válasz), utána pedig még az előző két eredmény különbségét veszi - fogalmam sincs, miért!

2011. dec. 28. 09:00
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen vurugy bélának a választ :))
2012. ápr. 9. 15:30
 5/5 A kérdező kommentje:
*elnézést vurugya béla :)
2012. ápr. 9. 15:31