Mekkora erővel, és mekkora munkával húzhatjuk fel a vödröt a 45 cm sugarú kútkerékkel? Mennyi idő alatt zuhan vissza a vödör, ha elengedjük a kereket?


Egy kerekes kút hengerének átmérője 30 cm. A 10 méter mély kútban 10 kg tömegű vödör van.

A henger tömege 5 kg, a keréké, 10 kg és tömör hengereknek tekintjük azokat.


2011. dec. 25. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt van egy megoldás egy hasonló kérdésre:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

2011. dec. 25. 18:02
 2/3 anonim ***** válasza:

A munka:


W = m*g*h


m = 10 kg

g = 9,81 m/s²

h = 10 m


A erő:


F₁*r₁ = F₂*r₂


F₁ = m*g

r₁ = 30/2 cm = 0,15 m

r₂ = 45 cm = 0,45 m

F₂ = ?

2011. dec. 25. 18:16
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! ;)
2011. dec. 25. 18:22