Mekkora lesz a sebessége egy 1 méter magasságból leejtett testnek a földet érés pillanatában?

2011. dec. 25. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
milyen test?
2011. dec. 25. 11:02
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora a tömege a testnek. G=mX(szer)g
2011. dec. 25. 11:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor már ketten buktak fizikából?

Szabadesésnél a test tömege NEM SZÁMÍT. Egy tollpihe és egy vasdarab is pont ugyanolyan gyorsan zuhan - ha a légellenállással nem számolunk.

h = 1 m [függőleges magasságkülönbség]

g = 9,81 m/s²

t = ?

h = g/2 * t²

1 = 4,905 * t²

t² = 0,204

t = 0,45 s


Ha ismerjük a t-t, meghatározható a sebesség a g=v/t képlettel:

9,81 = v / 0,45

v = 4,43 m/s

A test 4,43 m/s sebességgel csapódik a földbe.

2011. dec. 25. 11:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Még annyi adalék, hogy ha képletben nem is, de Galilei neve és a Pisai Ferdetorony története talán ismerős mindenkinek. Ott bizonyította, hogy Arisztotelész tanaival ellentétesen a különböző tömegű testek - a légellenállást kizárva - pontosan ugyanakkor csapódnak a földbe.
2011. dec. 25. 11:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Bukni? Vicces..a gravitációs gyorsulás egyforma a tollpihénél és a vasnál is de mivel a vasnak a tömege nagyobb így hamarabb fog földet érni ergó nagyobb lesz a sebessége
2011. dec. 25. 12:32
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! ;)
2011. dec. 25. 18:23
 7/8 anonim ***** válasza:
pedig igaza van a 3.-nak, ha leejtesz egy tol pihét meg egy kalapácsot légüres térben, az egyszerre fognak leesni
2011. dec. 25. 20:18
 8/8 anonim ***** válasza:

"mivel a vasnak a tömege nagyobb"

Lassan mondom, hogy megértsd: Szabadesésnél NEM SZÁMÍT az eső test tömege. Lehet az egy 100 tonnás motorvonat és egy 15 g-os tollpihe is, az érkezési idejük pontosan ugyanannyi.

2011. dec. 26. 14:29