2011. dec. 25. 10:55
2/8 anonim válasza:
Attól függ mekkora a tömege a testnek. G=mX(szer)g
3/8 anonim válasza:
Akkor már ketten buktak fizikából?
Szabadesésnél a test tömege NEM SZÁMÍT. Egy tollpihe és egy vasdarab is pont ugyanolyan gyorsan zuhan - ha a légellenállással nem számolunk.
h = 1 m [függőleges magasságkülönbség]
g = 9,81 m/s²
t = ?
h = g/2 * t²
1 = 4,905 * t²
t² = 0,204
t = 0,45 s
Ha ismerjük a t-t, meghatározható a sebesség a g=v/t képlettel:
9,81 = v / 0,45
v = 4,43 m/s
A test 4,43 m/s sebességgel csapódik a földbe.
4/8 anonim válasza:
Még annyi adalék, hogy ha képletben nem is, de Galilei neve és a Pisai Ferdetorony története talán ismerős mindenkinek. Ott bizonyította, hogy Arisztotelész tanaival ellentétesen a különböző tömegű testek - a légellenállást kizárva - pontosan ugyanakkor csapódnak a földbe.
5/8 anonim válasza:
Bukni? Vicces..a gravitációs gyorsulás egyforma a tollpihénél és a vasnál is de mivel a vasnak a tömege nagyobb így hamarabb fog földet érni ergó nagyobb lesz a sebessége
6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! ;)
2011. dec. 25. 18:23
7/8 anonim válasza:
pedig igaza van a 3.-nak, ha leejtesz egy tol pihét meg egy kalapácsot légüres térben, az egyszerre fognak leesni
8/8 anonim válasza:
"mivel a vasnak a tömege nagyobb"
Lassan mondom, hogy megértsd: Szabadesésnél NEM SZÁMÍT az eső test tömege. Lehet az egy 100 tonnás motorvonat és egy 15 g-os tollpihe is, az érkezési idejük pontosan ugyanannyi.