Mekkora húzóerő kell ahhoz, hogy egy 1000kg tömegű csille 0,2m/s*2 gyorsulást kapjon, ha mü=0, 02?

2011. dec. 13. 17:20
 1/7 Mátyás3 ***** válasza:

oldalírányba gyorsítod gondolom,

a surlódási erő mg mű felírva Newton II-t : (van összvissz két erőnk) Fhúzó-Fsurlódás = m* a

ebből Fhúzó = m*a + F surlódás

tehát F húzó = 1000*0,2 + 1000*9,82*0,0,2, ( newtonban kapod meg) ha felfele gyorsítód és a mű az vmi kötélsúrlódás vagy hasonló akkor írj és megoldjuk :D

2011. dec. 13. 18:13
 2/7 A kérdező kommentje:
A megoldás egyébként itt van a könyvben, ezért a levezetés menete érdekelne. A te módszereddel az eredmény 600N, a könyvben pedig 400N az eredmény..
2011. dec. 13. 18:23
 3/7 A kérdező kommentje:
bocs, én vagyok a hülye, az eredményed jó, és köszi a választ :D
2011. dec. 13. 18:26
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha még tudnál ebben segíteni, azt megöszönném: Mekkora annak a testnek a tömege, amelyet 5m/s(négyzet)gyorsulással 100N húzóerő mozgat, ha 0,3 a test és a talaj közti súrlódási együtthetó
2011. dec. 13. 18:27
 5/7 Mátyás3 ***** válasza:

F = m*a + mg nű

tehát F = m( a + g*nű)

ebből m = F/(a+ g*nű)

100/(5+10*0.3) = 100/8 ami azthiszem 12.5kg

2011. dec. 13. 19:23
 6/7 A kérdező kommentje:
És ha egy gépkocsi tömege 1100 kg, a motor 30 s alatt 54km/h-ra gyorsítja a kocsit. Mekkora erőt fejt ki a motor, ha a súrlódási együttható 0.05?
2011. dec. 13. 21:53
 7/7 Mátyás3 ***** válasza:

F = m*a + m*g*nű

ahol m , g, nű adott, a pedig v/t , v pedig 54/3.6 ami 15 m/s

2011. dec. 14. 14:29