Valaki kitudnnnnááá nekem számitani?

[link]
2011. dec. 5. 19:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Ugyanezt válaszoltam meg tegnap.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

f'(x) = 6 - 4/x^2

6 - 4/x^2 = 0

6x^2 - 4 = 0

x^2 - 2/3 = 0

x1 = gyök(6)/3

x2 = - gyök(6)/3


f''(x) = 8/x^3

f''(gyök(6)/3) > 0 lokális minimum

f''(- gyök(6)/3) < 0 lokális maximum


f(gyök(6)/3) = 4*gyök(6)

f(-gyök(6)/3) = -4*gyök(6)

2011. dec. 5. 20:09