Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jegyzet kellene Platon: Az...

Jegyzet kellene Platon: Az állam, Lakoma és Hartmann: Esztétika (bevezetés)! Nagyon fontos! Valaki?

Figyelt kérdés
Aki tud bármit a témáról, az jelezze, és adok e-mail címet.
2011. nov. 22. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ehhez a témához én nem tudok hozzászólni, de találtam neked egy videót, ami Platón által megfogalmazott létező államformák meghatározását foglalja össze röviden Az állam c. könyve alapján.

http://www.youtube.com/watch?v=42ZO3W90BuM

Platón: Az állam (1. rész)


És találtam még valamit, itt megtalálod mind a 10 könyvet.

Úgy látom, itt mindent megtalálsz, ami kellhet Platon az állam c. könyvéből.

A többit azt még keresem.

2011. nov. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az előzőnek itt a linkje

[link]

2011. nov. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A lakomáról ezt találtam neked:


[link]

[link]


Nicolai Hartmann Esztétika

Esztétikát nem annak írnak, aki alkotja a szépet, és nem is annak, aki szemléli, hanem kizárólag a gondolkodó számára, aki az előbbi kettő tevékenységében és magatartásában rejtélyes problémát lát. Aki elmerül a szép élvezetében, azt csak zavarja a gondolat, a művészet pedig kizökkenti és bosszantja.˝ Hartmann ezekkel a szinte riasztóan szigorú szavakkal kezdi vizsgálódásait.


[link]


Ez valami File, amit megint meg kell nyitni.


Ezeket találtam neked, nem tudom, hogy mennyire lesznek hasznosak.

2011. nov. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezer hála!
2011. nov. 26. 17:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem.
2011. nov. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!