2011. nov. 20. 18:42
2/5 anonim válasza:
Legyen b = 3, akkor:
3² = 3*3 = 9
2³ = 2*2*2 = 8
Gondolom, ez a kérdés.
3/5 A kérdező kommentje:
ab² az ugyanaz mint a²b. így értettem,csak nem tudtam hogyan kell odaírni a kettest
2011. nov. 20. 19:17
4/5 anonim válasza:
Én elsőre is jól értettem, nem...
5/5 anonim válasza:
Ha ehhez hasonló kérdésed van, akkor a legegyszerűbb dolog, ha behelyettesítesz számokat az „a“ és a „b“ helyébe és kiszámolod, hogy mi jön ki. Ebben az esetben azért jobb, ha több különböző számmal próbálkozol, nehogy véletlenül egy bonyolultabb esetben valamelyik számpáros megtévesztő eredményt adjon.
Legyen a = 2, b = 3
a*b² = 2*3² = 2*3*3 = 18
a²*b = 2²*3 = 2*2*3 = 12
Amúgy, ha érdekel, hogy hogyan lehet ezeket a matematikai jeleket (felső index, alsó index, görög betűk, stb.) kirakni, akkor itt írunk róla:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..