Ab a 2. hatványon és a a2. -onb az ugyanaz?

2011. nov. 20. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. nov. 20. 18:44
 2/5 anonim ***** válasza:

Legyen b = 3, akkor:


3² = 3*3 = 9


2³ = 2*2*2 = 8


Gondolom, ez a kérdés.

2011. nov. 20. 19:01
 3/5 A kérdező kommentje:
ab² az ugyanaz mint a²b. így értettem,csak nem tudtam hogyan kell odaírni a kettest
2011. nov. 20. 19:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Én elsőre is jól értettem, nem...
2011. nov. 20. 19:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha ehhez hasonló kérdésed van, akkor a legegyszerűbb dolog, ha behelyettesítesz számokat az „a“ és a „b“ helyébe és kiszámolod, hogy mi jön ki. Ebben az esetben azért jobb, ha több különböző számmal próbálkozol, nehogy véletlenül egy bonyolultabb esetben valamelyik számpáros megtévesztő eredményt adjon.


Legyen a = 2, b = 3


a*b² = 2*3² = 2*3*3 = 18


a²*b = 2²*3 = 2*2*3 = 12


Amúgy, ha érdekel, hogy hogyan lehet ezeket a matematikai jeleket (felső index, alsó index, görög betűk, stb.) kirakni, akkor itt írunk róla:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2011. nov. 20. 22:12