Mik ezeknek a hatványértékük?


(7 a másodikon/3 a harmadikon × 7)a másodikon=

(4 a másodikon × 4 a harmadikon/2 a harmadikon) az ötödiken=

ma estére kellene nagyon sürgős!!!


2011. nov. 13. 16:51
 1/3 bongolo ***** válasza:

Csak sorban ki kell őket számolni:

7² = 7·7 = 49

3³ = 3·3·3 = 27

49/27·7 = 49·7/27 = 343/27

(343/27)² = 343·343/(27·27) = 117649/729


De az is lehet, hogy a ×7 a nevezőben van? Akkor:


49/(27·7) = 7/27

(7/27)² = 49/729


A másik:

4² = 4·4 = 16

4³ = 4·4·4 = 64

2³ = 2·2·2 = 8

64/8 = 8

16·8 = 128

128⁵ = ... az nagy szám, lehet, hogy nem is kell kiszámolni?

2011. nov. 13. 19:24
 2/3 anonim ***** válasza:

Tudod kedves válaszoló!

Nem az a baj, hogy nem tudja, hanem az, hogy nem is érdekli az egész, mert akkor tudná, hogy a matek képletet csak nagyon pontosan szabad leírni. Egyetlen tizedes, hányados, szorzásjel elírása csak rossz eredményt okozhat. De ő ezt sem tudja. Neki mindegy, mit hova ír, és hogyan ír. Fejtse meg a válaszoló. Itt kell lepontozni!

2011. nov. 13. 20:55
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Hetedik osztályos vagyok és eddig egyszer nem voltam kitűnő tanuló.Járok matek szakkörökre,versenyekre.Kaptunk 3 oldal matek házit és ez volt az utolsó feladat.Tanulnom kellett más tantárgyakra is na és persze a Jótékonysági Bálra.Igen, igazad van ez a kettő feladat tényleg nem érdekelt már.Már kivoltam a matekkal és a sok lépéssel amit meg kellett tanulnom ugyanis hiányoztam egy hetet+másnap kémia témazárót írtunk és a tanárt nem érdekelte hogy beteg voltam.:)

Köszi a választ.:)

2011. nov. 15. 17:37