Medve mama és medve papa azon gondolkodik:

-ha mindegyik kis medvénknek 1-1 fekhelyet adnánk,akkor még szükség lenne egy fekhelyre

-ha két bocsunk kap 1 fekhelyet,akkor 1 fekhely megmaradna.

Hány tagú a medvecsalád?


2011. nov. 10. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:

x*1-1=(x/2)+1

(1/2)*x=2

x=4


Tehát 4, azaz négy kölyök van, ehhez hozzávesszük papát-mamát, és kijön, hogy 6 tagú. =)

2011. nov. 10. 17:58
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm,de ezt hogy írjam le egy 3.osztályosnak.

Köszönöm.

2011. nov. 11. 13:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Húha, egy harmadik osztályos fejjel kicsit másabb a helyzet. :)

Úgy én egyszerűen csak logikusan próbálnám neki elmagyarázni. Például, elindulunk a próbálgatásból. Kezdjük 1-gyel, 2-vel, 3-mal... De a második állítás miatt csak páros számú lehet a testvérek száma, mert ha 3 bocs lenne, akkor 2db kap egy ágyat közösen, meg 1 egy egészet, az nem jó. Tehát marad a 2, 4, 6, 8... 2-re kipróbáljuk: Ha mindegyik kapna egyet, akkor szükség lenne még egy férőhelyre, azaz 1 ágy van. Viszont a második állítás miatt, ha ketten kapnának 1 ágyat, akkor pont jó, nem maradna meg egy fekhely. Tehát a 2 nem jó megoldás. És akkor jön a 4, ahová kijön. =)

Máshogy sajnos nem tudom, valahogy próbáld meg rávezetni a kicsit. =)

2011. nov. 12. 13:14
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2011. nov. 13. 09:33