A mezőgazdasági vontató a 2 tonna tömegű potkocsit 4 másodpercen át 1600 N erővel gyorsította. Mekkora volt a pótkocsi lendületváltozása? Mennyi lett a lendülete az eredetileg 5m/s sebességű pótkocsinak?

2011. nov. 10. 08:52
 1/1 anonim ***** válasza:

m=2000kg

t=4s

F=1600N

v0=5m/s


Lendületváltozás: ΔL=F*t ahol a ΔL a lendületváltozás, F az erő, t pedig az idő. Maga a képlet az a=Δv/t gyorsulás kiszámítására való képlet F=m*a-ba való ültetéséből származik. Vagyis pont visszafele, de így egyszerűbb :D


Ahhoz, hogy tudjuk mennyi lett az "új" lendület, tudunk kell a régit. L=m*v Tehát a pótkocsi lendülete 2000*5kg*m/s volt, mielőtt a traktoros bácsi beletaposott volna a gázba. Erre fog még rájönni az előbb kiszámolt ΔL.

2011. nov. 10. 11:13