2011. nov. 10. 08:52
1/1 anonim válasza:
m=2000kg
t=4s
F=1600N
v0=5m/s
Lendületváltozás: ΔL=F*t ahol a ΔL a lendületváltozás, F az erő, t pedig az idő. Maga a képlet az a=Δv/t gyorsulás kiszámítására való képlet F=m*a-ba való ültetéséből származik. Vagyis pont visszafele, de így egyszerűbb :D
Ahhoz, hogy tudjuk mennyi lett az "új" lendület, tudunk kell a régit. L=m*v Tehát a pótkocsi lendülete 2000*5kg*m/s volt, mielőtt a traktoros bácsi beletaposott volna a gázba. Erre fog még rájönni az előbb kiszámolt ΔL.