Két természetes szám összege 10 593. Az egyik szám 0-ra végződik. Elhagyva ezt a 0-t, éppen az összeg másik tagját kapjuk.
Mennyi a két szám különbsége?
8 397
8 424
8 667
8 694
2011. nov. 5. 13:17
1/4 anonim válasza:
Van két ismeretlened, fel tudsz írni két egyenletet:
Ha abszolút gőzöd sincs róla, akkor menj sorba, írd fel az elsőre, a másodikra, stb, hogy:
x+y=10539 legyen x>y akkor
x-y=...
ennél egyszerűbb egyenletrendszer nem létezik, megoldod, és amire az utasítás szerinti megoldást kapod, az lesz a jó. Gyorsabb módszer nem jut eszembe.
2/4 A kérdező kommentje:
nem értelek. az összes számmal kitud jönni vmi...
2011. nov. 5. 13:27
3/4 anonim válasza:
Ha egy szám után teszek egy nullát, értéke tízszeresére nő.
x+10x=10593
11x=10593
x=963
9630-963=8667
4/4 A kérdező kommentje:
kösz ,de már az nap rájöttem :)
2011. nov. 7. 07:25