Aki jo matekos légy szíves segít? [lent]


Két természetes szám összege 10 593. Az egyik szám 0-ra végződik. Elhagyva ezt a 0-t, éppen az összeg másik tagját kapjuk.


Mennyi a két szám különbsége?



8 397


8 424


8 667


8 694


2011. nov. 5. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Van két ismeretlened, fel tudsz írni két egyenletet:

Ha abszolút gőzöd sincs róla, akkor menj sorba, írd fel az elsőre, a másodikra, stb, hogy:

x+y=10539 legyen x>y akkor

x-y=...

ennél egyszerűbb egyenletrendszer nem létezik, megoldod, és amire az utasítás szerinti megoldást kapod, az lesz a jó. Gyorsabb módszer nem jut eszembe.

2011. nov. 5. 13:21
 2/4 A kérdező kommentje:
nem értelek. az összes számmal kitud jönni vmi...
2011. nov. 5. 13:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha egy szám után teszek egy nullát, értéke tízszeresére nő.

x+10x=10593

11x=10593

x=963

9630-963=8667

2011. nov. 5. 13:50
 4/4 A kérdező kommentje:
kösz ,de már az nap rájöttem :)
2011. nov. 7. 07:25