Melyik anyacsoportba tartoznak?


(amelyiket tudtam odaírtam)


víz: vegyület

oxigén: egyszerü

vas: kémia elem

levegő: egyszerü

ammónia:

aluminium:

szén-dioxid:

durranógáz:


Írd le a szén égésének folyamatát.

Az égés hőt termel, exoterm folyamat. Valaki esetleg tudmég hozzá mondani valamit?


2011. okt. 25. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:

víz: vegyület, dipólus-molekula

oxigén: (kétatomos molekulájú) kémiai elem

vas: (fémes kötésű) kémiai elem

levegő: elegy!

ammónia: vegyület, dipólus-molekula

aluminium: (fémes kötésű) kémiai elem

szén-dioxid: vegyület

durranógáz: elegy!


A szén tökéletlen égése:

2 C + O2 = 2 CO.


A szén tökéletes égése:

C + O2 = CO2.

2011. okt. 25. 16:30
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm :)


és ebben a kiszámításban esetleg tudna segíteni?


15g sóból és 135g vízből oldatot készítünk, hány tömegszázalékos lesz az oldat?


tömeg%= oldott anyag per oldat.

2011. okt. 25. 16:37
 3/3 anonim ***** válasza:
tömeg% = 15/(15+135)*100 = 10%
2011. okt. 25. 20:31