Matek kérdést szeretnék kiírni, de nem tudom, hogyan kell hatványra írni?

2011. okt. 14. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:

x a negyzeten= x^2

x az n -en= x^n

x a -n -en= x^(-n)

2011. okt. 14. 19:11
 2/9 anonim ***** válasza:
ha erre gondoltal:P
2011. okt. 14. 19:12
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi:D
2011. okt. 14. 19:38
 4/9 anonim ***** válasza:
es mi a kerdes?
2011. okt. 14. 19:43
 5/9 A kérdező kommentje:
{(-1)^3*[-(+2)^2+(-2)^3]^2-1}:(-5)
2011. okt. 14. 21:07
 6/9 anonim ***** válasza:
29
2011. okt. 14. 21:31
 7/9 A kérdező kommentje:
esetleg le is tudnád vezetni? köszi =D
2011. okt. 14. 22:43
 8/9 bongolo ***** válasza:

{(-1)^3*[-(+2)^2+(-2)^3]^2-1}:(-5)


negatív szám páros hatványa pozitív, páratlan pedig negatív. Tehát:


{(-1)*[-4+(-8)]^2-1}:(-5)

Belülről, a legbelső zárójeltől kell kifelé jönni. -4+(-8) az -12, négyzete pozitív, 12²=144


{(-1)*(144)-1}:(-5)

{-145}:(-5)

negatív osztva negatívval az pozitív

145:5

29

2011. okt. 14. 23:35
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! :)
2011. okt. 15. 10:20