2011. okt. 14. 19:08
1/9 anonim válasza:
x a negyzeten= x^2
x az n -en= x^n
x a -n -en= x^(-n)
3/9 A kérdező kommentje:
köszi:D
2011. okt. 14. 19:38
5/9 A kérdező kommentje:
{(-1)^3*[-(+2)^2+(-2)^3]^2-1}:(-5)
2011. okt. 14. 21:07
7/9 A kérdező kommentje:
esetleg le is tudnád vezetni? köszi =D
2011. okt. 14. 22:43
8/9 bongolo válasza:
{(-1)^3*[-(+2)^2+(-2)^3]^2-1}:(-5)
negatív szám páros hatványa pozitív, páratlan pedig negatív. Tehát:
{(-1)*[-4+(-8)]^2-1}:(-5)
Belülről, a legbelső zárójeltől kell kifelé jönni. -4+(-8) az -12, négyzete pozitív, 12²=144
{(-1)*(144)-1}:(-5)
{-145}:(-5)
negatív osztva negatívval az pozitív
145:5
29
9/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! :)
2011. okt. 15. 10:20