9. -es algebrát segítene valaki elmagyarázni?


Nem azért lenne szükségem rá, hogy valaki csinálja meg a házi feladatot helyettem. Ma hiányoztam matekóráról és nagyon nem értem, hogy hogyan kell megoldani. Ilyesmi műveletet kéne megoldani:


6a+7 5

____ - ____=

a2+a a+1


A2 a a négyzeten, csak sajnos géppel nem tudom megcsinálni. Az ilyen típusú feladatok érdekelnének, hogy hogyan lehetne megoldani. Légyszi részletesen magyarázzatok, ostoba vagyok matekból. Köszönöm előre is!


2011. okt. 13. 16:37
 1/3 A kérdező kommentje:

Bocsánat, kicsit rosszul írtam... Hát, géppel nemnagyon lehet törtet. :)


Tehát a számlálóknál elsőben van a 6a+7, az 5 a másodikban. :)


Köszönöm a segítséget előre is!

2011. okt. 13. 16:48
 2/3 BKRS ***** válasza:

(6a+7)/(a^2 + a) - 5/(a+1) =

(6a+7)/[a*(a + 1)] - 5/(a+1) =

kozos nevezore hoza utan:

(6a+7)/[a*(a + 1)] - 5a/[a*(a+1)] =

(a+7)/[a*(a+1)]

2011. okt. 13. 17:04
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm! :)
2011. okt. 13. 19:55