Nem azért lenne szükségem rá, hogy valaki csinálja meg a házi feladatot helyettem. Ma hiányoztam matekóráról és nagyon nem értem, hogy hogyan kell megoldani. Ilyesmi műveletet kéne megoldani:
6a+7 5
____ - ____=
a2+a a+1
A2 a a négyzeten, csak sajnos géppel nem tudom megcsinálni. Az ilyen típusú feladatok érdekelnének, hogy hogyan lehetne megoldani. Légyszi részletesen magyarázzatok, ostoba vagyok matekból. Köszönöm előre is!
2011. okt. 13. 16:37
1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kicsit rosszul írtam... Hát, géppel nemnagyon lehet törtet. :)
Tehát a számlálóknál elsőben van a 6a+7, az 5 a másodikban. :)
Köszönöm a segítséget előre is!
2011. okt. 13. 16:48
2/3 BKRS válasza:
(6a+7)/(a^2 + a) - 5/(a+1) =
(6a+7)/[a*(a + 1)] - 5/(a+1) =
kozos nevezore hoza utan:
(6a+7)/[a*(a + 1)] - 5a/[a*(a+1)] =
(a+7)/[a*(a+1)]
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm! :)
2011. okt. 13. 19:55