Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A ház festését 6 nap alatt...

A ház festését 6 nap alatt végezném el, a barátom ezt a munkát 3 nap alatt, most mind a ketten munkához láttunk, mennyi idő alatt fogunk végezni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 08:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy ugyanazon házban dolgoztok ketten, vagy ki-ki a sajátját festi, de ha pl. a barátod beveri a lábát a létrába és 3 napig borogatja, akkor 6 napig fog tartani. :-)))
2011. okt. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

No meg attól is függ, hogy egysoros vagy többsoros festés-e, mert nem fog a fal gyorsabban száradni attól, hogy ketten festitek.


Egyébként bármilyen átlagot próbálok legalábbis fejben, mindig a 4,5 nap jön ki, ami "hülyeség", mert akkor csinálja meg a haverod 3 nap alatt, te pedig iszod helyette a sört.


Ugyanis: ha a haver is a te tempódban dolgozna, akkor ketten a 6 nap helyett megcsinálnátok 3 nap alatt. Ha te dolgoznál az ő tempójában, akkor ketten készen lennétek 1,5 nap alatt.

Vagyis mindenképpen szükséges a 3 nap, ezért mondom, hogy neked felesleges akár odamenni is, csinálja meg a haver.

2011. okt. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Kb. 8-9 nap szerintem, a magyar szakemberek munkastílusából kiindulva. :D


Matematikai megközelítésből:

Ha mondjuk 600nm-t kell lefesteni, akkor az egyik mester 100nm/nap, a másik 200nm/nap sebességgel dolgozik. Ha ketten együtt csinálják, az 300nm/nap, így két nap alatt végeznének. Egy ideális világban. :D

2011. okt. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha együtt csináljátok, akkor szerintem 2 nap alatt végeztek.
2011. okt. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 bongolo ***** válasza:
100%

Na, volt itt minden :)


Te egy nap alatt a ház 1/6 részét festenéd ki.

A barátod egy nap alatt az 1/3 részét.

Ketten együtt egy nap alatt az 1/6+1/3 részét.


A többi már biztos megy: Mennyi az egyhatod meg egyharmad összege? (Közös nevező, stb.) Ha egy nap alatt a ház annyiad része lesz lefesve, hány nap kell az egész házhoz?

2011. okt. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 bongolo ***** válasza:

Évajulinak (is) bónusz kérdés:


Ha a barátja rögtön az elején beveri a lábát a létrába és 3 napig borogatja, (vagyis addig csak a lassú ember dolgozik baleset és piálás nélkül), de utána normális sebességgel csinálják mindketten (balesetek és piálás nélkül), akkor hány napig fog tartani? Nem 6, azt elárulom.

2011. okt. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,de ez a feladat egy 3. osztályos feladat...nagyon jókat irtatok,majd megmutatom az unokámnak...az én számításom szerint:ketten dolgoznak

egyik :6óra

Másik:3óra

6+3=9 óra alatt végeznének,de erre a 9 órára ketten festenek....akkor az 4,5 óra

1/6 meg 1/3.....ilyeneket ők még nem tanultak......tehát ilyen megközelítésből nem tudom neki elmondani....de nagyon jó levezetése a feladatnak....Sziasztok!

2011. okt. 6. 08:10
 8/13 anonim ***** válasza:

Másodikként én is ezt írtam! :))

Azért jutottam arra a következtetésre, hogy egyszerűbb, ha az csinálja, aki az egészet 3 óra alatt egyedül kifesti, a másik pedig addig inkább sörözzön! :)))

2011. okt. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bongolo! Csuda tudja, de 2 nap alatt biztos befejezik. :-)
2011. okt. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bongolo!


De ha azt mondom a barátomnak, hogy 3 napig lazsáltál, most én fogok pihizni, akkor ő másfél nap alatt összekapja a másik felét. :-)

2011. okt. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!