2011. szept. 26. 21:58
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
az egyenlőségjel utáni (nagy)N betűvel mit jelölünk?
2011. szept. 26. 21:59
 2/15 A kérdező kommentje:
igy van helyesen: n=N/NA
2011. szept. 26. 22:00
 3/15 BKRS ***** válasza:
23%

Ha ez egy angol nyelvet erinto kerdes, akkor Not or Not Applicable

Vagy nemleges a valasz, vagy nincs ertelme a kerdesnek.

Pl:

Az elso szulott gyereked fiu-e?

Ha nincs meg gyereked akkor NA vagy N/A (ez a ketto ufyanazt jeloli)lesz a valasz,

ha van de az elso szulott lany, akkor N a valasz.

Az ilyen eseteket egybe foglalo kerdoiveken N/NA van feltuntetve valasznak. Az ezt kiegeszit valasz az szokott lenni, hogy Y, vagyis yes.

2011. szept. 26. 22:06
 4/15 bongolo ***** válasza:
100%

Ez kémia.

n=N/NA

N a molekulák száma, NA az Avogadro szám (6·10²³), n pedig mol-ban az anyagmennyiség.

2011. szept. 26. 22:08
 5/15 A kérdező kommentje:
és azt honnan tudom, vagy hogyha kikell számolni akkor abból mit tudok még kiszámolni ?
2011. szept. 26. 22:25
 6/15 A kérdező kommentje:
am köszi az eddigi válaszokat
2011. szept. 26. 22:26
 7/15 A kérdező kommentje:
találtam egy másik képletet is (Natom)Na=n*NA amit ha átalakítok akkor n=Na/NA jön ki. akk az nagy baromság lenne h kétféleképp írtam le ugyanazta jelet? (mert a tanár beszél össze-vissza)szal az aszt jelenti h Na=N -nel ?? Vagy már naon kavarok vmit? Lécci válaszolj fontos lenne !
2011. szept. 26. 22:39
 8/15 bongolo ***** válasza:

Szerintem az Na jelölés az lehet, amit zárójelben oda is írtál, hogy Natom, vagyis az atomok száma.


Tudod, mi az a mol? Az a kulcsa az egésznek. Mennyi egy mol szén atom, mennyi 1 mol oxigén molekula, vagy 1 mol széndioxid molekula? Szóval mit értünk ezek alatt?

2011. szept. 26. 22:45
 9/15 bongolo ***** válasza:
Egyébként igen, az Na meg az N ugyanaz. Csak az N az általános eset lehet, az Na pedig az, amikor atomok számáról van szó.
2011. szept. 26. 22:47
 10/15 A kérdező kommentje:
hát nemigazán tudom
2011. szept. 26. 22:59
1 2