7-es matek! Különböző előjelűek összeadása, kivonása? Hogy is van ez?


Melyiket tudom rosszul??


(+)+(+)=(+) (+)-(+)=?ez nem lehet mindig plusz,nem?

(-)+(-)=(+) (-)-(-)=?ez (-) lesz??

(+)+(-)=(-) (+)-(-)=?

(-)+(+)=(-) (-)-(+)=?


2011. szept. 22. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:

erre így konkrétan nem lehet válaszolni, hiszen nagyon általános a kérdés:


az összes választ befolyásolja, hogy milyen negatív és pozitív számokat írsz, mikor miből mit vonsz ki


Pl. 1.: 6-5=1 de szintén két pozitív szám: 6-8=-2

2011. szept. 22. 17:10
 2/6 BKRS ***** válasza:

Szorzas eseten van csak szabaly, osszeadasnal kicsit cifrabb a helyzet.

pozitiv + pozitiv az pozitiv lesz

negativ meg negativ az negativ lesz.


pozitiv - pozitiv az attol fugg.


Ha 5-bol elveszel 3-aat 2 marad, ha 8-at akkor -3.

Attol fugg melyik a nagyobb: ha a kivonando abszolut erteke nagyobb a kisebbitendonel akkor az elojel megvaltzoik, ahogy kozeledsz a 0 fele atcsap a 0-n.


Kepzeld el a szamegyenesen, mekkorat tudsz kivonni egy pozitiv szambol, hogy meg pozitiv maradjon az elojele?


Ugyanez megy negativ - negativ eseten is.


Ha negativ szamot vonsz ki, akkor a szamegyenesen jobbra mozogsz.

Mekkora negativ szamot tudsz kivonni egy negativ szambol, hogy meg ne juss tul a 0-n. Mert ha a 0-n tuljutsz, akkor az eredmeny ar pozitiv szam lesz.


A tobbi esetet is erdemes hasonloan vegiggondolni.

2011. szept. 22. 17:35
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,megpróbálkozom vele!:)))
2011. szept. 22. 18:29
 4/6 anonim ***** válasza:

minusz meg minusz = +

plusz meg plusz = +

minusz meg plusz = -

plusz + minusz = -

2011. szept. 22. 21:35
 5/6 BKRS ***** válasza:

Utolso, itt van nehany ellenpelda arra amit irtal:


minusz meg minusz = + : (-3)+(-3)=-6 nem 6


minusz meg plusz = - : (-3) + 6 = 3 es nem -3

plusz + minusz = - : 6 + (-3) = 3 es nem -3

2011. szept. 23. 01:34
 6/6 anonim ***** válasza:

utolsó előtti vagyok: ezeket arra értem, amikor közvetlen egymás mellett állnak az előjelek, pl.:

6+(-2) ---> itt + meg - van, tehát - lesz.

6-(-6) ---> itt - meg - van, tehát 3 lesz.

2011. szept. 24. 20:40