Van egy sakál, egy kutya és egy farkas. Megesznek együtt egy birkát. A sakál egyedül egy óra alatt falná fel a birkát. A farkas három óra alatt. A kutya hat óra alatt. Most csak az kérdés, hogy ha mind a hárman együtt eszik a birkát, mennyi idő alatt falják fel azt. Az eredményt percben add meg.2009. ápr. 24. 16:04
1/2 anonim válasza:
Egyszerre x óra alatt eszik meg. A sakál egy óra alatt végez az egésszel, a farkas 1/3 részével, a kutya 1/6 részével. Együtt 1/x résszel végeznek egy óra alatt.
1+1/3+1/6=1/x
x=2/3 -> 40 perc alatt eszik meg együtt.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már értem:)
2009. ápr. 24. 17:06