Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Zeuszról szóló mítosz? Lehetől...

Zeuszról szóló mítosz? Lehetőleg nem wikipédia?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 22:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Zeusz történetei. Könyv alakban (meg kell lennie a Szabó Ervinben, alapkönyv!) Robert Graves: Görög mitioszok, annak a névmutatójában egy sereg utalás van, milyen oldalakon fordul elő az öreg. Ha csak röviden akarod olvasni Szabó György: Mediterrán mitoszok és mondák. (A WIKI és változatai jobbára ezeket másolják, többnyire felületesen.) BQ.
2011. szept. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat már megcsináltamés ötöst is kaptam rá:D

Amúgy leírtam azt a mítoszt hogy nem ynelte le zeuszt hanem egy követ adott az apjának és hogy győzte le zeusz őt.

köszi még egyzser ment a zöld kéz:)

2011. szept. 23. 15:57
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Az Ady Endre elmeleti liceum nagyvaradbanba xD jott egy diak akit Zeusznak hivnak, es akinek az apja Oduszeusz xD...a nepcsoportot ahova tarozik, mar gondolom kitallatatok :)) jo kis tortenet :))
2011. szept. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Játszd végig a God of War mind az öt részét xD Ott megtudod az igazságot Zeuszról xD


Viccet félretéve Zeusz Kronosz és Rheia hatodik gyermeke, öt testvérét Kronosz lenyelte, Zeusz helyett viszont egy követ etetett meg vele felesége. (Hogy miért ette meg őket, az nem ide tartozik.) Zeusz a vihar és a villámok istene, 300 éven át udvarolt Hérának, hogy menjen hozzá és azóta állandóan megcsalja :P


De a God of Waros történet jobban tetszik >.<

2011. szept. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

xddd


köszii de ahogy írtam már megcsináltam:D

De arik vagytok :D

2011. szept. 25. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!