A2+b2=? Van rá valamilyen képlet, mint pl: (a+b) 2=a2+2ab+b2?

2011. szept. 4. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Ez nem is jó: (a+b) 2=a2+2ab+b2

(a+b)2 = 2a+2b


Max ennyi lehet:

a2+b2 = 2(a+b)

2011. szept. 4. 11:27
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Első: butaságokat írtál
2011. szept. 4. 11:40
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Az első tényleg butaságot írt.


Nekem ez rémlik: (a+b)*(a-b)=a^2+b^2

2011. szept. 4. 11:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
a2+b2 = (a+b)2-2ab - de ez nem nevezetes azonosság.
2011. szept. 4. 11:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem is egyértelmű hogy pl. az A2 az A szorozva 2-vel vagy A alsóindex 2 vagy simán A2.

Ha A2 az A szorozva 2-vel akkor azt A*2 vel szokás jelölni vagy 2A-val vagy 2*A-val is lehet.

Ja hogy négyzetet jelent most esett le, ezt aztán tényleg nem gondolná az ember, a 11:27-es félreértette nem is csoda, de már nem törlöm amit írtam, jó szándékból írtam.

Ezt így szokás írni: (a+b)^2 = a^2+2ab+b^2. A ^ jel a hatványozás jele, sima text-be nem lehet felsőindexet ítni. Az (a+b)^2 az nevezetes azonosság.

a^2+b^2 Nincs ilyen nevezetes azonosság.

Legfeljebb ezt kihozom belőle ha nagyon ragaszkodsz hozzá (a+b)^2-2*a*b=a^2+b^2


[link]

[link]

2011. szept. 4. 11:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

kicsit furán írta a kérdező, de azért a jobb oldali azonosságból rá lehet jönni, hogy négyzetreemelésre gondolt.

Erre nincs nevezetes azonosság, az általad említett nevezetességet alakíthatod át úgy, hogy az egyik oldalán csak az a^2+b^2 maradjon. a^2-b^2-re van még azonosság:

a^2-b^2=(a+b)*(a-b)

2011. szept. 4. 13:47
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Erre csak a komplex számok formájában van megoldás:


a^2 + b^2 = (a + bi)*(a - bi)

2011. szept. 4. 17:52
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek,nagyon sokat segített!!!
2011. szept. 6. 15:52