Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 10 év múlva című fogalmazást...

10 év múlva című fogalmazást kellene írnom?

Figyelt kérdés

szóval már az első napon kaptam 1 fogalmazást a gimiben 2 oldal nagy füzetbe a fent említett címmel....

az a baj h nekem nem nagyon megy a fogalmazásírás nincs ihletem ezért ha valaki elkezdené nekem csupán az első 2-3 mondatot azt nagyon megköszönném mert utána már megy csak egyszerűen nem tudom elkezdeni :_S


2011. szept. 3. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Derűs, napfényes reggelre ébredtem. Ahogy kinyitottam a szemem, körülnéztem a szobában. Lassan felismertem az ismerős bútorokat, tárgyakat körülöttem. Elsőre kissé idegennek tűntek, de rájöttem azért, mert álmomban a múltban jártam.

Emlékeimben felelevenedtek az egykori szobám poszterekkel, képekkel, feliratokkal dekorált falai. Tizenéves gimnazista voltam, és egy kellemes nyári vakáció után újra az iskolapadban ültem.

Tíz év telt el azóta. És mennyi minden megváltozott! ...

2011. szept. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ezer köszönet nagyon köszi ezen már símán elindulok kössz ;)
2011. szept. 3. 16:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is leírom a sajátomat, hátha az segít.


Tíz év hosszú idő, annyi minden történhet velem, hogy odáig tervezni lehetetlen. De néha azért álmodozom. Az első egy szerető férj, és gyerekek. A másik egy olyan állás, amit szeretek. Gyerekekkel fogok foglalkozni, ez biztos. De hogy pontosan hogyan? Ez még a jövő kérdése.

És kutatni is szeretnék. Imádom a távol-keleti kultúrát, főleg Japánt és Taiwant, de Laos, Korea és még sok ország érdekel. Elszeretnék menni oda, és útikönyvet írni. Meg mást is. Szeretek írni, és szeretnék híres lenni. Hogy majd ha tíz év múlva az osztálytalálkozón megkérdezik, és te mit csinálsz, mondhassam azt: ja és én írtam az XY művet is. Olvastátok? És akkor lesz aki igent mond, és megkérdezi mikor lesz folytatás...

Nos ezek csak álmok. A valóság valószínűleg az lesz, hogy azon a bizonyos találkozón csak mosolygok, és annyit mondok: átlagos életem van. Egy bölcsődében dolgozom, és van egy/két gyerekem. És magamban mosolygok a régi álmaimon. Gyermeteg álmok voltak. De az enyémek

2011. szept. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a 2. válaszolónak is ;)
2011. szept. 7. 20:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!